Instalacje elektryczne

Instalacje elektryczne

Integracje instalacji oświetleniowych, alarmowych, monitoringu, ogrzewania, hydraulicznych.

W dzisiejszych czasach budując lub remontując dom, mamy do czynienia ze zlepkiem kilku jeśli nie kilkunastu różnych instalacji.
Każda posiada swoje sterowanie, zestaw włączników, panele dostępu lub inny interfejs który umożliwia załączanie bądź sterowanie poszczególnymi elementami instalacji. Od kilku lat śledząc rynek instalacji elektrycznych, alarmowych spotykamy się z pewnymi konfliktami interesów różnych wykonawców.
Hydraulicy montują sterowanie do instalacji CO, montażyści stolarki okiennej sprzedają rozwiązania do sterowania roletami i bramami garażowymi.
Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest sprzężenie większości instalacji w jeden system dzięki któremu będziemy mogli starować kilkoma instalacjami jednym panelem, telefonem bądź pilotem.

Zajmujemy się rozkładaniem oprzewodowania

 • instalacji elektrycznych tradycyjnych,
 • przemysłowych,
 • pod automatykę budynkową,
 • pod systemy monitoringu najczęsściej IP,
 • oprzewodowaniem pod systemy sygnalizacji włamania i napadu,
 • oraz pod systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru,
 • instalacje teletechniczne, sieci komputerowe i inne niskoprądowe rtv sat jak i kontrola dostępu oraz multimedialne.

 

Wykonujemy wewnętrzne linie zasilające (tzw. wlz.) do budynków jednorodzinnych jaki i małych i średnich firm.

W zakresie naszych usług zaraz po liniach zasilających są instalacje odgromowe w których skład wchodzą uziomy, zwody odprowadzające wyładowania atmosferyczne.
Instalacje elektryczne w zakresie rozkładania oprzewodowania wykonujem na tynkowo jak i podtynkowo dopasowywując technologię do indywidualnych wymagań obiektu.

W skład naszych usług wchodzi  prefabrykacja  rozdzielnic elektrycznych w aparaturę zabezpieczającą, sterowniczą czasami sygnalizacyjną i pomiarową. Kolejnym elementem w procesie budowy instalcji jest montaż osprzętu i oświetlenia (tzw. biały montaż) na tym etapie proponujemy uznanych i sprawdzonych producentów, biorąc pod uwagę budżet jaki ma na ten etap przeznaczony inwestor.

Nasze usługi zawierają takie elementy jak kompletacja dokumentacji  wykonawczej jak i powykonawczej łacznie z współpracą z zakładem energetyczny na wstępnym etapie przyłączania obiektu do sieci energetycznej.

Do zakresu wykonastwa elektryki zaliczamy również pomiary elektryczne.

Dysponujemy urządzeniami pomiarowymi polskiego producenta marki Sonel.
Jesteśmy wstanie pomierzyć i wystawić stosowne protokoły do następujących parametrów elektrycznych instalcji:

 • rezystancja izolacji,
 • badanie wyłącznika różnicowoprądowego
 • badanie skuteczności ochrony przeciw porażeniowej (pętla zwarcia)
 • rezystancja uziemienia.

Współpracujemy z projektantami instalacji elektrycznych, jesteśmy wstanie zaprojektować i wykonać większość zagadnień z zakresu elektryki jak i mniejsze projekty energetyczne.