Alarmy

Centrale alarmowe

W dzisiejszych instalacjach w budynkach jednorodzinnych jak i obiektach przemysłowych czymś nieodzownym i zintegrowanym stają się elektroniczne systemy sygnalizacji włamania i napadu potocznie nazywane systemami alarmowymi.

Nasza firma w pierwszej kolejności zajmuje się instalacją takich systemów.

Najczęściej stosujemy system przewodowy  gdy budujemy obiekt lub na istniejącym obiekcie jeśli istniej możliwość rozłaożenia instalacji, skonfigurujemy również system bezprzewodowy jeśli obiekt jest już wykończony.

STAWIAMY NA SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Możemy również wykonać połączenie tych dwóch opcji taką hybrydę tam gdzie będzie możliwość rozłożenia instalacji to ją rozkładamy a tam gdzie jest o już nie możliwę lub nie opłacalne ekonomicznie montujemy urządzenia bezprzewodowe.

Do naszych systemów stosujemy sprzęt sprawdzonych i uznanych producentów: Bosch, Satel, Ropam, Paradox, DSC, Genevo i inne.

Jednym z wielu naszych atutów jest oprócz standardowej funkcji centrali alarmowej czyli nadzoru nad system alarmowym wykorzystanie tejże centrali do sterowania i wykonywania prostych funcji na przyległych instalacjach i urządzeniach.

Proponujemy naszym klientom taką funkcjonalność możliwość sterowania roletami, bramami, oświetleniem, wentylacją i wieloma innymi urządzeniami i instalacjami poprzez centralę alarmową na przykład na telefonie lub tablecie.

W ten sposób wykorzystujemy infrastrukture alarmu i instalacji elektrycznej do funkcji automatyki budynkowej a nawet w bardziej rozbudowanej formie dodając nieco logiki możemy wykonać inteligentny budynek.

Jednym z standardowych naszych rozwiązań jest takie skonfigurowanie systemu aby za pomocą jednego przycisku wychodząc z domu odłączyć prąd w całym budynku, pozostawiąjąc tylko obwody na lodówkę alarm i monitoring, co da nam pewność że nie zostawiliśmy włączonego na przykład żelazka lub piekarnika. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala na oszczędzać energię bo żaden zbędny pobór enrgii elektrycznej w czasie naszej nieobecności nie będzie możliwy, np niezgaszone światło w roztargnieniu lub ajkieś urządzenia w czuwaniu.

Możemy również elektrozaworem odciąć wodę w budynku w razie pękniecia rury nie zalej nam miszkania.
Sytem poinformuje nas że nie zamknęliśmy okna balkonowego lub okna dachowego co może uchronić nas przed zalaniem podczas ulewy pomieszczenia.

Musimy tylok pamiętać o zazbrojeniu alarmu.
Z funkcji praktycznych często stosujemy rozwiązanie polegające na sterowaniu pompki cyrkulacji ciepłej wody użytkowej za pomocą czujek alarmowych w kuchni i w łazience.

Jeśli jest doś znaczna odległość od urządzenia grzejącego wodę do łazienki musimy czekać aż najpierw zleci zimna woda , w naszym rozwiązaniu czujka wykrywająca ruch w pomieszczeniu uruchomi pompkę od cyrkulacji wody która będzie działać tylko wtedy kiedy ktoś korzysta np z łazienki lub kuchni.

Dysponujemy wieloma ciekawymi rozwiązaniami z zakresu zabezpieczenia budynków których z wiadomych względów nie będziemy publikować jeśli jesteś zainteresowny tematem wykonania instalcji i systemu który zabezpieczy dom firmę lub inny obiekt i równocześnie ten sam system da ci wiele możliwości z zakresu automatyki budynkowej zapraszamy do kontaktu.